ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كوير ورزنه تپه ي شني اصفهان كجاست؟ مرجع گردشگري تور هاي طبيعت گردي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :Elham.g
تاريخ: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۴:۳۹

كوير ورزنه يا همان خارا را ميتوان بهترين تور پاييزي و ميتوان يكي از بهترين كويرهاي ايران دانست. كويري كه تپه هاي ماسه اي با ارايش منظم و زيبا روي هم قرار گرفتند و باد هايي كه در اين منطقه مياد باعث شده تا تپه هاي ماسه اي به شكل هاي متفاوتي مانند هلالي ،طولي و هرمي در بيايند كه باعث شده چشم همگان چه گردشگران داخلي و چه خارجي را به خود جلب كند.اگر ميخواهيد سفري ارامش بخش و هيجان انگيزي را تجربي كنيد پس با ما همراه باشيد.

كوير ورزنه يا كوير خارا كجاست؟

كوير ورزنه كه نام ديگر ان خاراست در در 110 كيلومتري شرق اصفهان و در 150 كيلومتري يزد قرار گرفته است.
همچنين وسعت ريگزارهاي اين كوير 17000 هكتار است.عرض اين كوير 35 كيلومتر در نواحي شمالي و در نواحي جنوبي كاهش پيدا ميكنه و به 500 متر ميرسد.
روستاي قهي در 40 كيلومتري كوير ورزنه واقع شده است.و همچنين در نزديكي هاي اين كوير تالاب گاو خوني قرار گرفته شده است كه اگر در تپه ي شرقي كوير ورزنه بايستيد ميتونيد اين همه زيبايي را ببينيد.
به طور دقيق تر ميتونم بگم اگر از اين كوير به سمت شمال حركت كنيد به شهرستان ورزنه و زاينده رود و در سمت جنوب به حسن آباد و غرب به مسير حسن آباد به ورزنه و در سمت شرق به تالاب گاو خوني ميرسيد.
بخش شمالي بيابان ورزنه به خاطر تپه هاي ماسه اي مرتفع بيضي شكل ميباشد.ارتفاع تپه ها در اين محيط بيضي شكل كم است.
بلند ترين ارتفاع كوير ورزنه 100 متر است.

ديدني هاي جذاب كوير ورزنه:

كوير ورزنه يا كوير خارا-تورجور

كوير ورزنه از ريگزار هاي وسيعي پوشيده شده است.ريگزرا ها از تپه هاي ماسه اي يا رمل ها تشكيل شده اند.كه به دليل وزش باد تپه هاي ماسه اي شكل هاي مختلفي مثل هلالي ،هرمي و طولي به خود گرفته اند.
پوشش گياهي در كوير بسيار غني ميباشد كه ديدن آن براي گردشگران اين كوير خالي از لطف نيست كه به دو دسته ي درخچه هاي تاغ و اسكمبيل تقسيم ميشوند.همچنين گياهان ماسه پسند را به وفور ميتوانيد در مناطق ريگزار ببينيد.

درخچه هاي تاغ و اسكمبيل-تورجور
در قديم نوع هاي بسيار متنوعي از جانوران در كوير قرار داشتند كه با شكار بي رويه و خشك شده تالاب گاو خوني از بين رفتند و در حال حاضر تعداد كمي از جانوران مانند مار،روباه شني ،جرد، شاهين،گربه ي شني،پا مسواكي،مار شتري،تيرمار،انواع عقرب ،خرگوش ،خارپشت بياباني و…. مشاهده مي باشد كه براي بسياري از گردشگران ديدن انها جذاب ميشود.
نگران نباشيد شما ميتونيد با استفاده از تورهاي سافاري از اين جانوران بدون اسيب زدن به خود و حيوانات ديدن كنيد.
مهم ترين مزيت كوير استفاده از ماشين هاي افرود و سافاري كه در ادامه توضيح داده شده اند و شب ماني به صورت كمپينگ ميباشد كه ميتونيد دور هم جمع بشيد و يك آتش درست كنيد و چاي ذغالي به همراه يه موزيك لايت تجربه ي بينهات لذت بخش را بچشيد.خاصيت كوير در شب به گونه اي كه احساس ميكنيد انقدر آسمان پايين هست كه وقتي دستتون را دراز كنيد ميتونيد ستاره ها را بچينيد.

شب ماني در كوير ورزنه-كويرخارا-تورجورشب ماني در كوير ورزنه-كويرخارا

نكته:هنگام سفر به كوير ورزنه ،تالاب گاو خوني ،روستاي ورزنه وقلعه ي قورتان ، مسجد جامع تاريخي ورزنه، كبوتر خانه را از دست ندهيد.

تالاب گاوخوني در اصفهان-تورجورتالاب گاوخونيروستاي ورزنه-تورجورروستاي ورزنهقلعه ي قورتان-تورجورقلعه ي قورتانكبوتر خانه ي ورزنه-تورجوركبوتر خانه ي ورزنه

تورهاي سافاري چيست؟

سافاري به معني وحش گشت،بيابان گردي ،دشت گردي ميباشد.تورهاي سافاري به صورت مدرن با استفاده از ماشين هاي دو ديفرانسيل و به صورت طبيعي تر از اسب و شتر انجام ميشود.

تورهاي سافاري چيست؟-تورجورماشين هاي سافاري

تورهاي سافاري معمولا مناسب افراد ماجراجو مي باشد كه دوست دارن هيجان،لذت لمس كردن شن هاي كوير،رانندگي در پستي ها و بلندي هاي ماسه ها و غلط خوردن در ماسه ها را تجربه كنند.

وسايل مورد نياز براي سفر به كوير ورزنه:

وسايل مورد نياز براي سفر به كوير ورزنه-تورجور

كليه ي وسايل شخصي به همراه ليست وسايل زير:
1-قمقمه
2- قطب نما يا جي پي اس
3- جعبه دارويي وكمكهاي اوليه
4- كيسه خواب يا پتو براي اسكان كمپينگ
5- عينك آفتابي، چراغ قوه
6- كرم قبل و بعد از گزيدگي
7-كفش مناسب
8-دمپايي

البته اگر با تور يا به صورت شخصي سفر كنيد ليست وسايل تغيير پيدا ميكند.براي اطلاع از وسايل مورد نياز با انواع تورها اين مقاله را از دست ندهيد.

براي ادامه ي مطلب كوير ورزنه تپه ي شني اصفهان كجاست كليلك كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]