ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
جزيره مارو ،جزيره لاوان،جزيره هندورابي و ديدني هاي آن ها مرجع گردشگري تور هاي طبيعت گردي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :Elham.g
تاريخ: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۱۷:۲۲

جزيره مارو ، جزيره لاوان ، جزيره هندورابي

 

در حاشيه جنوب ايران، در دل آب هاي خروشان خليج هميشه فارس، خشكي هاي بسياري سر از آب بيرون آورده اند كه تا به امروز انسان هاي بيشماري از آن ها بازديد كرده اند. تجربه اي از صداي نسيم و پرندگاني كه پس زمينه مناظر بي نظير در دل درياي آبي است. ميداني چه ميگويم؟! بي نظير است.

وقتي اسمي از جزيره برده شود، بي اختيار ذهن و فكر ما به جزيره هاي كيش و قشم سوق پيدا ميكند اما به دنبال خط جزيره هاي خليج فارس و بعد از جزيره ي كيش در اينجا بي مهابا از جزيره هايي نام برده خواهد شد كه سراسر شگفتي را در بردارند.پس با تورجور همراه باشيد تا سفري به جزيره مارو و جزيره لاوان و هندورابي داشته باشيم.

جزيره مارو

جزيره ي مارو و ديدني هاي آنجزيره ي مارو و ديدني هاي آن

جزيره مارو، جزيره اي كه نامش به شيدور نيز برده ميشود، جزيره اي نه چندان بزرگ چراكه در نوع خودش بي همتا است. وزش باد ميان تپه هاي شني اش در كنار صداي دلنشين پرستو هاي مهاجر و منظره ي درياي درخشانش، يك سنفوني زندگي بلا وصفي را به همراه دارد.
جزيره ي مارو امكانات زيستي انسان را در خود ندارد و يك جزيره بكر به شمار مي آيد اما بوميان و صيادان ديگر مناطق براي ماهيگيري و جمع آوري لاكپشت و ديگر اشخاص براي تحقيقات و بازديد از زيست گاه موجودات دريايي و پرندگانش به آن سفر ميكنند. در اين موقع از سال در فصول سرد تا ارديبهشت ماه، بهترين فرصت براي تجربه يك سفر عالي و خاطره انگيز به جزيره مارو ميباشد.

 

جزيره لاوان

جزيره لاوان-نور جزيره لاوان-تورجورجزيره لاوان

در فاصله يك و نيم كيلو متري مارو، مرواريد پنهان خليج فارس سر از آب بيرون آورده است. جزيره لاوان با ۷۸ كيلومتر مربع مساحت از ديرباز براي صيادانِ مرواريد، جلوه خاصي را داشته است.جزيره لاوان يك جزيره ي مسكوني با امكانات مناسب براي بوميان و مسافران، شناخته شده است. از ديگر شگفتي هاي اين جزيره به مناظر زيباي جزيره همراه با آهو هاي تيزپا و زيباي آن ميتوان اشاره داشت. مسافران لاوان ميتوانند با امكانات موجود در اين جزيره به راحتي و با بهترين قيمت ها به اقامت در اين جزيره بپردازند.جزيره لاوان به دليل نفت خيز بودن و تاسيس پالايشگاه نفت در آن از قديم يك تركيبي از صنعت و طبيعت را به رخ ميكشد چرا كه كندو هاي عسل را در كنار نفتكش هاي پالايشگاه و تاسيسات نفتي سبب شده است كه عسلي تيره رنگ اما با طعمي معمول به وجود بياورد. همانند ديگر جزيره هاي خط جنوبي خليج هميشه فارس، بهترين زمان سفر به لاوان زمستان است تا با ميانگين دماي ۲۰ درجه بتوانيد يك سفر عالي را تجربه كنيد.

 

جزيره هندورابي

جزيره ي هندورابيجزيره ي هندورابي

در همين راستا از لاوان به سمت جزيره ي كيش، جزيره اي كوچك به نام هندورابي وجود دارد كه با توجه به موقعيت جغرافيايي آن كه از هر چهار جهت از خشكي دور است، تجربه ي يك زندگي بكر و دور از خشكي ها را براي شما به ارمغان مي آورد كه به همين دليل به يك جاذبه ي بسيار ديدني براي گردشگران و مسافرين بشمار مي آيد. هندورابي خالي از سكنه است و امكانات رفاهي چنداني را ندارد پس بهتر است با فراهم كردن تمامي امكانات از جمله آب آشاميدني، خود را براي سفر به اين جزيره ي بكر آماده سازيد. بر خلاف امكانات رفاهي نه چنداني، منطقه ي تفريحي آبي آن ميتواند براي بازديدكنندگان بسيار خاطرساز باشد از جمله ميتوان به بهترين تفريح آبي آن يعني قواصي در نزديكي سواحل جزيره و تماشاي زيست آبي ماهي هاي رنگارنگ و گوناگون و لاكپشت هاي منحصر به فردش اشاره كرد.

براي رفتن به اين سه جزيره ي زيبا ميتونيد از تور جزيره ي مارو استفاده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]