ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
مرجع گردشگري تور هاي طبيعت گردي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :Elham.g
تاريخ: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۷:۱۶

پيست سپيدان يا پولادكف

در ۸۵ كيلومتري شمال غربي شيراز، سه هزار متر بالاتر از سطح دريا منطقه اي پوشيده شده از برف در دل كوه هاي شهرستان سپيدان وجود دارد كه اكثرا حتي نامش را نشنيده اند اما علاقه مندانِ پيست آن را دريايي از خاطرات هيجان انگيز ميدانند.پس با تورجور همراه باشيد تا سفري هيجان انگيز به پيست سپيدان داشته باشيم و وضعيت برف در پيست اسكي سپيدان را بررسي كنيم.

 

ديدني ها و تفريحات پيست سپيدان

 • اسب سواري در پيست سپيدان

پيست اسكي پولادكف كه به پيست سپيدان نيز شناخته شده است، منطقه اي در ۲۸۵۰ متري سطح دريا و ۳۴۰۰ متري تا قله ي آن واقع شده است. امكانات رفاهي اين منطقه بسيار قابل قبول بوده و مسافرين، بدون نگراني به تفريحات خود ميپردازند. شما تنها به لباس گرم احتياج داري چراكه در آنجا تمامي خدمات اسكي و تفريحي وجود دارد و حتي به شما آموزش نيز ميدهند. در پولادكف، ميشود در زير تابش خورشيد درخشانش با عزيزانمان يك روز به ياد ماندني را به ارمغان بياوريم. كافيست گوش بسپاريم؛ صداي خنده هاي بي دغدغه، برف بازي هاي هيجان انگيزشان و لذتي كه بينشان موج ميزند را ميتوان ساعت ها به تماشا نشست. در اين دشتي كه زير برف دفن شده، در گوشه اي از آن عده اي را خواهي يافت كه در حال اسب سواري هستند. از اسب هايش نگفته بودم؟ اسب هاي چهار نعل كه حتي اسب سواران حرفه اي هم كمتر تجربه ي سواري در دل برف را دارند. ميتواني تصور كني نفس زدن يك اسب در برف را؟!

 

 • قايق سواري و تله كابين و تل اسكي در پيست سپيدان

پيست اسكي سپيدان 97-قايق سواري در پيست سپيدان

در گوشه اي ديگر عده اي درحال دوچرخه سواري در پيست دوچرخه سواري هستند و عده اي هم در حال پازدن اما نه دوچرخه، قايق هاي پدالي اي كه شناور هستند. شايد حتما كوير رفته باشي؟ به ياد داري آفرود سواري در تپه هاي شني چه هيجاني داشت؟ نه درباره ي افرود سواري بر روي تپه هاي برف بهت چيزي نميگويم. خودت، خودت را سوپرايز كن.

تل اسكي در پيست سپيدانتل اسكي در پيست سپيدان

اصلا بگذريم، چرا به قله نرويم؟ تله كابين و تله اسكي اش ما را به بالاي قله ميرساند ولي من خودم حاضرم يك تنه با پاي پياده آن را فتح كنم تا لذت قله اش را به خستگي خريده باشم.

 

 • هتل پولاد كف

هتل پولاد كف-تور پيست سپيدان-تورجورهتل پولاد كف

ميبيني؟ اين پيست يك مجموعه اي از يك دنياي ديگر براي ما است. اصلا براي من به شخصه يك روز سفر به اون كافي نيست. شايد تصميم گرفتم بعد از يك غذا گرم در رستوران و كافه اش، تا اواسط شب يك خاطره ي به ياد ماندني را رغم بزنم و در هتل و مهمان خانه اش استراحت كنم، شايد فردايش يك سري به موتورهاي كراسش زدم. شايد هم با جت اسكي هاي برفي يك سواري هيجان انگيز داشته باشم.
در زمان هاي خاصي از سال ميتوان شاهد مسابقات اسكي در اين پيست بود و در تابستان علاوه بر امكانات برفي بالا، ميتوان كمي در ارتفاعات پايين تر، از دشت هاي سرسبز و پوشش گياهي متنوع سپيدان لذت برد و يا از آبشار هايش ديدن كرد.

 

زمان سفر به پيست سپيدان

 تله كابين پيست سپيدان-هواشناسي پيست اسكي پولادكف تله كابين پيست سپيدان

اگر تو هم علاقه مند به سفر و تفريح در پيست پولادكف هستي، بايد بدوني كه فرقي نميكند چه زماني در حال خواندن اين مقاله اي، همين الآن ميتوني به آنجا سفر كني چرا كه پولادكف در تمامي فصول، آماده است تا به مكاني هيجان انگيز براي تو تبديل بشه.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :Elham.g
تاريخ: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۶:۵۷

جاذبه هاي اصفهان: پل ها و كاخ هاي اصفهان

هر شهري براي خود ، افسانه اي دارد.افسانه هايي كه هرچند واقعيت تاريخي ندارند،اما از روح شهر حكايت ميكنند.در افسانه ي شهر اصفهان اماده است فريدون به پاس نبرد جانانه كاوه آهنگر،او را به فرمانروايي اصفهان برميگزيند.كاوه آهنگر هم صنعت گر موزه است و هم فرمانده نظامي.كاوه نماد و سمبل اين شهر صنعتي و نظامي بوده است.شهري كه تا يك سده پيش هنوز جنگ افزارهاي سنتي مي ساخت و بازمانده قلعه هاي نظامي،دفاعي مانند قلعه كهن دژ و سارويه حكايت از وضعيت دفاعي-نظامي شهر دارند ولي با روي امدن صفويه و پايتخت شدن اصفهان،اصفهان رنگ رويي دگر گرفت و امروزه اصفهان پايتخت هنر است كه هرساله گردشگران زيادي براي ديدن جاذبه هاي اصفهان روانه ي اين شهر ميشوند.پس با تورجور همراه باشيد كه سفري كوتاه به همه ي جاذبه هاي اصفهان داشته باشيم.

 

پل هاي اصفهان

 

سي و سه پل

جاذبه هاي اصفهان-تورجورجاذبه هاي اصفهان-تورجور

اين پل كه در نوع خود شاهكاري بي نظير از آثار دوره شاه عباس اول صفوي است يكي از مهم ترين جاذبه هاي اصفهان است كه به هزينه و نظارت سردار معروف الله وردي خان ساخته شده. اين پل به نام هاي سي و سه چشمه و سي و سه پل زاينده ‌رود نيز معروف است و طولاني ترين پل بر روي زاينده رود است. اسم آبريزان يا آب پاشان در كنار اين پر صورت مي‌گرفت كه در سفرنامه‌هاي سياحان اروپايي آن دوران به برگزاري آن جشن اشاره شده.

زاينده رود

زاينده رودزاينده رود

در محدوده استان اصفهان رودهاي متعددي جاري است مهمترين نشان، زاينده رود است. رود بزرگ و پربركت ، از مهم‌ترين تفرجگاه‌هاي مهم استان اصفهان است .
رودخانه زاينده رود از جبهه شمال شرقي زرد كوه بختياري سرچشمه مي‌گيرد و از غرب به شرق تا باتلاق گاوخوني جريان دارد. اين رودخانه در مسير خود از خصلت خود زايي برخوردار است و از اين جهت زاينده‌رود ناميده مي شود.

پل خواجو

پل خواجوپل خواجو

پل خواجو كه شالوده هاي آن در اواخر دوره تيموري وجود داشته در سال ۱۰۶۰ هجري به صورت امروزي ساخته شده و غرفه هاي آن از تزئينات كاشي كاري و نقاشي پوشيده شده است. پل خواجو به هنگام طغيان آب زاينده رود منظرهاي ديدني پيدا مي كنند (كه حتما پيشنهاد ميشود در سفر به اصفهان از اين اثر مهم كه جزو يكي از بهترين جاذبه هاي اصفهان است، ديدن كنيد.) براي اقامت موقت شاه صفوي و خانواده اش ساختمان مخصوصي بهنام بيگلر بيگي بنا شده است. اين ساختمان هم اكنون نيز وجود دارند و اتاق هايش داراي تزئينات نقاشي است نام اين پل در دوره صفوي پل شاهي بوده است و پل خواجو به مناسبت مجاورت اين پل با محله خواجو به آن اطلاق شده است.

 

كاخ هاي اصفهان

 

عالي قاپو

عالي قاپوعالي قاپو

يكي ديگر از جاذبه هاي اصفهان عمارت عالي قاپو است. عمارت عالي قاپو را صفويان در رقابت با بناهاي مجلل باب عالي عثماني دروازه بزرگ بنا شد. اين بناي باشكوه به دستور شاه عباس اول در قرن يازدهم هجري قمري در ضلع غربي ميدان نقش جهان ساخته شده.
عالي قاپو در دوره صفويه قصر دولتخانه و دولتخانه مباركه نقش جهان ناميده مي شد. زيرا اين قصر براي پذيرايي رسمي از مهمانان بلند پايه خارجي مجهز شده بود.
عالي قاپو داراي ۵ طبقه ساختمان است كه هر طبقه آن تزيينات ويژه‌اي دارد كه با وجود لطمه هاي جبران ناپذير بر تزئينات آن، هنوز هم شاهكارهاي از شاهكارهاي از گچبري هاي دوره صفوي را در بر دارند طبقه پنجم عالي قاپو چشم انداز وسيعي به سراسر شهر اصفهان دارد.

اتاق موسيقي يا اتاق صوت از ديدني هاي جذاب عمارت عالي قاپو است. در گذشته گروه نوازندگان در اين اتاق موسيقي اجرا مي كردند و از آنجا كه گچبري هاي اين اتاق داراي خاصيت اكوستيك بود نواي ساز ها چنان شفاف به گوش مي آمد كه گويي موسيقي در يكي از تالار هاي مجهز امروزي اجرا مي شود.
تزيينات گچبري اتاق بزرگ موسيقي به شكل جام و تنگ و از راهي و ظروف مخصوص بچزم طراحي شده بود كه علاوه بر جنبه تزييني آنها صوت را به طور طبيعي منعكس مي كردند و اين خود نشانه توانايي علمي و عملي مهندسان ايراني در ابداع فضاهاي اكوستيك بوده است مهندسان براي ايجاد چنين فضايي به محاسبات دقيق نياز داشته‌اند.
گچبري ها و نقاشي هاي عالي قاپو از نمونه هاي عالي هنر ايراني است كه با وجود لطمه هاي سنگيني كه در دوره هاي مختلف به آن وارد شده ظرايف و زيبايي هاي آن چنان جلوه اي دارد كه بيننده هنردوست را مجذوب ميكند .تلفيق استادانه اين گچ بري ها با مينياتوري هاي هنرمندانه رضا عباسي و شيوه هماهنگ طراحي اين بنا به راستي بي نظير است. اين عمارت جزو جاهاي ديني اصفهان در شب ديدن آن پينشهاد ميشود.

كاخ هشت بهشت

كاخ هشت بهشتكاخ هشت بهشت

بناي تاريخي هشت بهشت نمونه اي از كاخ هاي محل سكونت پادشاهان دوره صفوي است در زمان سلطنت شاه سليمان ۱۰۸۰ هجري قمري ساخته شد. از باغ وسيع هشت بهشت وسعت زيادي باقي نمانده ولي قصر تاريخي آن هنوز اثري ارزنده و جالب توجه است .
از آثار جالب توجه ، كاشي كاري نماهاي بيروني آن است كه انواع پرندگان خزندگان و درندگان را نشان مي دهد. اين كاخ تاريخي و پارك نوساز اطراف آن امروزه از گردشگاه هاي مشهور شهر اصفهان و همچنين جزو ليست بهترين جاذبه هاي اصفهان هم است.

كاخ چهل ستون

كاخ چهل ستون كاخ چهل ستون

كاخ چهل ستون به پذيرايي از حكام صفوي اختصاص داشته است. تاريخ احداث اين بنا سال ۱۰۵۷ هجري قمري بود. معماري كاخ چهل ستون تلفيقي از معماري ايراني چيني و غربي است.
معروف است كه اين كاخ را از اين جهت چهلستون ناميده اند كه ستون هاي آن در آب حوض روبروي تالار منعكس مي شود و چهل ستون مي سازند اما معقول تر است كه چهل را مبين كثرت بدانيم و زيادي تعداد ستونهاي عمارت را مي رساند.

كاخ چهل ستون كاخ چهل ستون

كاخ چهلستون يكي از مهترين ديدني هاي اصفهان است كه در دوره قاجاريه دارالحكمه بوده و از اتاق هاي اطراف آن به عنوان ادارات دولتي استفاده مي‌شده است.
شير ها و مجسمه هاي سنگي اطراف حوض و داخل باغچه ها تنها آثاري است كه از دو قصر باشكوه ديگر دوره صفويه يعني آيينه خانه و عمارت سرپوشيده باقي مانده كه بعدها به اين محل منتقل شده است نقش اطراف كه معرف صنعت اجاره دوره صفويه است.

در زمان سلطنت شاه عباس دوم در بناي كاخ چهلستون تغييرات كلي داده شده و تالار آيينه، تالار ۱۸ ستون، دو تا اتاق بزرگ شمالي و جنوبي تالار آينه، ايوان هاي دو طرف سراسري پادشاهي و حوض بزرگ مقابل تالار با كليه تزئينات نقاشي ، آينه كاري، كاشي كاري ديواره ها تا سقف ها، به آن افزوده شده است.

كاخ چهل ستون به موجب اشعاري كه در جبهه تالار از زير گچ خارج شده به مبارك ترين بناهاي دنيا تشبيه شده و به حساب حروف ابجد در سال هزار و هفتاد و پنج هجري قمري و در پنجمين سال سلطنت شاه عباس دوم بنا شده است. عمارت چهل ستون در شب ۲۱ رمضان در زمان شاه سلطان حسين آتش گرفت. شعر زير ماده تاريخ به آن آتش سوزي است :
هزار و يكصد و هجده ز هجرت نبوي گذاشته بود، كه آتش به چهلستون افتاد .مي‌گويند در اين آتش سوزي ۲۰ ستون و قسمتي از عمارت سوخت و سلطان حسين با عقايد سخيعي كه داشت از اطفا حريق جلوگيري كرد و گفت: بگذاريد بسوزد اين بلايي است كه نازل شده و بايد رفع شود. هنگامي كه محمود افغان به پشت دروازه هاي اصفهان رسيده بود شاه سلطان حسين به كنج حرمسرايش پناه برد و تسليم تقدير شد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :Elham.g
تاريخ: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۱۷:۲۲

جزيره مارو ، جزيره لاوان ، جزيره هندورابي

 

در حاشيه جنوب ايران، در دل آب هاي خروشان خليج هميشه فارس، خشكي هاي بسياري سر از آب بيرون آورده اند كه تا به امروز انسان هاي بيشماري از آن ها بازديد كرده اند. تجربه اي از صداي نسيم و پرندگاني كه پس زمينه مناظر بي نظير در دل درياي آبي است. ميداني چه ميگويم؟! بي نظير است.

وقتي اسمي از جزيره برده شود، بي اختيار ذهن و فكر ما به جزيره هاي كيش و قشم سوق پيدا ميكند اما به دنبال خط جزيره هاي خليج فارس و بعد از جزيره ي كيش در اينجا بي مهابا از جزيره هايي نام برده خواهد شد كه سراسر شگفتي را در بردارند.پس با تورجور همراه باشيد تا سفري به جزيره مارو و جزيره لاوان و هندورابي داشته باشيم.

جزيره مارو

جزيره ي مارو و ديدني هاي آنجزيره ي مارو و ديدني هاي آن

جزيره مارو، جزيره اي كه نامش به شيدور نيز برده ميشود، جزيره اي نه چندان بزرگ چراكه در نوع خودش بي همتا است. وزش باد ميان تپه هاي شني اش در كنار صداي دلنشين پرستو هاي مهاجر و منظره ي درياي درخشانش، يك سنفوني زندگي بلا وصفي را به همراه دارد.
جزيره ي مارو امكانات زيستي انسان را در خود ندارد و يك جزيره بكر به شمار مي آيد اما بوميان و صيادان ديگر مناطق براي ماهيگيري و جمع آوري لاكپشت و ديگر اشخاص براي تحقيقات و بازديد از زيست گاه موجودات دريايي و پرندگانش به آن سفر ميكنند. در اين موقع از سال در فصول سرد تا ارديبهشت ماه، بهترين فرصت براي تجربه يك سفر عالي و خاطره انگيز به جزيره مارو ميباشد.

 

جزيره لاوان

جزيره لاوان-نور جزيره لاوان-تورجورجزيره لاوان

در فاصله يك و نيم كيلو متري مارو، مرواريد پنهان خليج فارس سر از آب بيرون آورده است. جزيره لاوان با ۷۸ كيلومتر مربع مساحت از ديرباز براي صيادانِ مرواريد، جلوه خاصي را داشته است.جزيره لاوان يك جزيره ي مسكوني با امكانات مناسب براي بوميان و مسافران، شناخته شده است. از ديگر شگفتي هاي اين جزيره به مناظر زيباي جزيره همراه با آهو هاي تيزپا و زيباي آن ميتوان اشاره داشت. مسافران لاوان ميتوانند با امكانات موجود در اين جزيره به راحتي و با بهترين قيمت ها به اقامت در اين جزيره بپردازند.جزيره لاوان به دليل نفت خيز بودن و تاسيس پالايشگاه نفت در آن از قديم يك تركيبي از صنعت و طبيعت را به رخ ميكشد چرا كه كندو هاي عسل را در كنار نفتكش هاي پالايشگاه و تاسيسات نفتي سبب شده است كه عسلي تيره رنگ اما با طعمي معمول به وجود بياورد. همانند ديگر جزيره هاي خط جنوبي خليج هميشه فارس، بهترين زمان سفر به لاوان زمستان است تا با ميانگين دماي ۲۰ درجه بتوانيد يك سفر عالي را تجربه كنيد.

 

جزيره هندورابي

جزيره ي هندورابيجزيره ي هندورابي

در همين راستا از لاوان به سمت جزيره ي كيش، جزيره اي كوچك به نام هندورابي وجود دارد كه با توجه به موقعيت جغرافيايي آن كه از هر چهار جهت از خشكي دور است، تجربه ي يك زندگي بكر و دور از خشكي ها را براي شما به ارمغان مي آورد كه به همين دليل به يك جاذبه ي بسيار ديدني براي گردشگران و مسافرين بشمار مي آيد. هندورابي خالي از سكنه است و امكانات رفاهي چنداني را ندارد پس بهتر است با فراهم كردن تمامي امكانات از جمله آب آشاميدني، خود را براي سفر به اين جزيره ي بكر آماده سازيد. بر خلاف امكانات رفاهي نه چنداني، منطقه ي تفريحي آبي آن ميتواند براي بازديدكنندگان بسيار خاطرساز باشد از جمله ميتوان به بهترين تفريح آبي آن يعني قواصي در نزديكي سواحل جزيره و تماشاي زيست آبي ماهي هاي رنگارنگ و گوناگون و لاكپشت هاي منحصر به فردش اشاره كرد.

براي رفتن به اين سه جزيره ي زيبا ميتونيد از تور جزيره ي مارو استفاده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]